Jaromíre, odfoť sa s nami!

Autor: Eliška Šikulová | 23.12.2012 o 15:33 | Karma článku: 9,35 | Prečítané:  1207x

„A čo tam chceš napísať?" pýta sa Marka. „Jaromíre, odfoť sa s nami!" hovorím jej s nadšením a tá už namáča štetec a začína to písať veľkými písmenami na kartón, ktorý som našla za skriňou, aby si to ten Jarko nedokázal nevšimnúť.

Bola už tma a zima, vyskočili sme z auta a rezkým krokom sme sa ponáhľali ku vchodu budovy, kde mal večer vystúpiť spevák Jaromír Nohavica. Transparent sme opatrne niesli v rukách - veď bol istený len špendlíkmi, ktoré sme si zobrali z intrákovej nástenky. Vošli sme do haly, ešte tam nebolo veľa ľudí. Prišli sme asi o polhodinu skôr, lebo sme chceli super miesta s najlepším výhľadom z pódia na nás. Polhodinka ubehla ako voda, hala sa nenormálne rýchlo zaplnila a my sme už len kývali všetkým tým známym ľuďom, ktorí si tiež prišli užiť „nohavicové" tóny. Marka fotila všetko, čo sa dalo a ja som len stŕpnuto sedela na stoličke a čakala na začiatok. Vo chvíli, keď vystúpil na pódium, všetci ľudia začali vášnivo tlieskať a ja s nimi, ale nie tak bez hlavy a päty, ale tak elegantne, na úrovni. Jaromír všetkých s radosťou privítal, predstavil nám svojho spoločníka harmonikára - z Poľska bol, no jeho meno som už zabudla, aj keď jeho hru na harmonike určite zabudnúť nechcem.

 30363_4473040235777_1429583068_n.jpg

Jarko nás dopredu upozornil, že tento koncert nebude žiadna hodinovka, na čo sme sa veľmi potešili. Transparent sme stále držali v tajnosti a čakali sme na tú správnu chvíľu. Naši prísediaci zavše kútikom oka mrkli na text a pousmiali sa. Nechceli sme ten moment odhalenia pokaziť.

 599979_4473043235852_566629829_n.jpg

Zazneli prvé tóny - pieseň Ostrava odštartovala dve hodiny aj niečo dlhý koncert plný známych piesní, ktoré sme počuli už miliónkrát, no počuť ich naživo s Nohavicom, to bolo niečo nové. S úsmevom na perách sme sa nechali strhnúť prúdom a spoločne spievali: „Já chci mít čapku s bambulí nahoře...". Jarkov poľský harmonikár rytmicky kýval hlavou zboka nabok... to ma prinútilo kývať hlavou tiež a aj teraz, keď píšem ňou kývam, pri predstave na toho človiečika, ktorý akoby pozlátil Jaromírove piesne.

 382007_4555219212259_504933561_n.jpg

Uprostred koncertu Jarko vyzval ľudí, aby si nastavili svoje foťáky a odfotili si ho všetci naraz. Vtedy som sa cítila ako na koncerte Robbieho Williamsa, ktorý pred dávnymi rokmi urobil to isté, vtedy som to ale videla len na MTV. No toto malo iný nádych. Celý koncert patril harmónii vytvorenej krásnymi melódiami, úsmevmi, humorom, pohotovosťou. Ale stále niečo chýbalo. Náš transparent! Už odznievala záverečná pieseň, všetci ľudia stáli na nohách a tlieskali a vtedy sme s natešením vyzdvihli plagát nad hlavy. Prvé chvíľky sme ho držali ostýchavo, Jarko si ho vôbec nevšimol, no po chvíli sme sa osmelili a začali sme ho viac prezentovať. Kolísala som sa, aby som získala spevákovu pozornosť, čo sa aj podarilo. Uprel zrak na transparent, no nič nepovedal, tak ma Marka začala drgať, aby som sa konečne prestala kolísať. Vraj sa to tak nedalo prečítať, nechcelo sa mi tomu veriť, no akonáhle som prestala nápisom mávať, Jarko sa opäť pozrel naším smerom a uprostred piesne nahlas prečítal: „Ja-ro-mí-re, odfoť-sa-s-nami!" Potom na chvíľu úplne zmĺkol, hrala iba harmonika... "No dobře, tak pojďte!" V tej chvíli sme sa cítili ako výherkyne lota a ako srnky sme poskakovali k pódiu, kde sme získali foto s naším velikánom. Fotili nás ľudia zo všetkých strán, my sme nevedeli, čo skôr robiť, či usmievať sa, pozerať sa do kamery alebo na Jarka, kývať, skákať, no jednoducho sme boli vo vytržení. Siahla som Marke do vrecka, kričím, aby vybrala oznamko, ktoré sme Jarkovi ako maturantky vypísali. „Od najväčších fanyniek najlepšiemu spevákovi, ktorý sa jeho slovami dotkol našich sŕdc!" Jarko nahlas do mikrofónu zakričal: „Ďakujééém!", my sme sa začali pomaly vzďaľovať, no ešte pridal: „A ješte pusúúú!" Tak sme s koncertom Jara Nohavicu, o ktorom sme snívali niekoľko rokov odchádzali s jeho fotkou a pusou, ktorú nám uštedril. Jednoducho večer plný prekvapení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?