Empire state of mind-New York

Autor: Eliška Šikulová | 22.8.2011 o 21:06 | (upravené 3.10.2011 o 1:34) Karma článku: 6,64 | Prečítané:  1792x

"In New York,Concrete jungle where dreams are made of,There’s nothing you can’t do,Now you’re in New York,these streets will make you feel brand new,the lights will inspire you,lets hear it for New York!" Možno sa to nezdá, ale Jay-Z trafil klinec po hlavičke!

 

Keď som tú pieseň počula prvýkrát, tak som si myslela, že už nemajú o čom skladať piesne, tak začali spievať o mrakodrapoch, húfoch ľudí a o neutíchajúcom hluku.

To všetko tu je, ľudia, mrakodrapy, hluk aj špina, ale to mesto, tie obrovské budovy, tie v sebe skrývajú čaro. Čaro, ktoré keď objavíte, tak sa vám nebude chcieť z New Yorku odísť.

Je pravda, že keď sa ocitnete v zápche, tak ste mierne znechutení hlukom z neustále trúbiacich áut, ale vždy sa nájde niečo alebo niekto, kto upúta vašu pozrnosť. Stavbár, ktorý si dal prestávku od práce a čas oddychu si vypĺňa robením klikov, ujo hippík so psom obidvaja biely ako prvý sneh, veľké super svietiace tabule ponúkajúce pohrebné služby a podobne.

DSC_0229.JPG

No verte mi, keď počas vašej traffic jam uvidíte niekde v diaľke obrysy Empire State Building, zabudnete na znechutenie a vleje sa do vás pocit neuveriteĺnej radosti, najradšej by ste sa rozbehli po West 35th a užívali si to New Yorské prostredie, ale nemôžete, lebo stojíte vv zápche.

Nám trvalo asi dve hodinky kým sa náš povoz poriadne rozhýbal...DSC_0489.JPG

Výhľad z Empire State je úžasný, máte New York pred sebou ako na dlani.Je odtiaľ vidieť aj Central park, lenže ten si môžete ľahko zmýliť s jedným parkom, ktorý je viac viditeľný, ale omnoho menší. Mne sa to stalo, ale nič som nepovedala, lebo som nechcela slávny Central Park uraziť, tak som si narážky na jeho veľkosť nechala pre seba, no našli sa aj takí, ktorí si pustili ústa na špacír, ale keď ich nasmerovali správnym smerom, tak to prehodnotili...a ja tak isto.

DSC_0450.JPG

Pôvodne sme plánovali z Empire State zrevať dole na New Yorkčanov niečo super, aby vedeli, že sme tu, ale aj hore ich bolo veľa , tak sme si ten výkrik nechali len pre seba a tešili sme sa najtichšie ako sa len dalo.DSC_0467.JPG

Pri prvom uzretí Sochy slobody som bola mierne zaskočená jej veľkosťou, nemôžem povedať, že bola drobunká, ale v mojich predstavách bola o podstatne väčšia, ale jej krása bola neskutočná, je to naozaj úžasné vidieť niečo také na vlastné oči a cítiť ako vám srdce bije a váš foťák sa až potí od toľkej roboty s fotkami.DSC_0395.JPG

Aj turisti z Číny zdieľajú vašu radosť a fotia sa s vami.IMG_0086.JPG

Najlepšie ako môžte zakončiť deň v New Yorku je večera na Time Square. V reštike Hollywood place varia super zdravú aj super americkú stravu, takže je z čoho vyberať.  Je tam toho veľa zo sveta filmu-figurína Rockyho, nejaká Stars Wars figurína v životnej veľkosti, odltačky rúk od hviezd, nájdu sa tam aj Disney hviezdy, jednoducho všetko, čo do Hollywoodu patrí.DSC_0519.JPG

DSC_0545.JPG

Samotné Time Square je čarovné, plné svetiel, mega obrazoviek, bilboardov. Odvšadiaľ počujete hrať už predtým spomínanú Empire State of mind a tá pieseň sa vám začína tak páčiť, že by ste sa najradšej postavili na schody, na ktorých stála aj Alicia Keys a začali spievať s ňou: "One hand in the air for the big city, Street lights, big dreams all looking pretty,no place in the World that can compare, Put your lighters in the air, everybody say yeah come on, come,yeah,

In New York,

Concrete jungle where dreams are made of,
There’s nothing you can’t do,
Now you’re in New York,
these streets will make you feel brand new,
the lights will inspire you,
lets hear
it for New York, New York, New York!!!IMG_0143.JPG

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?